Veckoprogram

Måndag 21/8
Styrelsemöte
Tisdag 22/8
OL Teknik
Onsdag 23/8
Torsdag 24/8
Tävlingsplanering 2018/19
18:00 Tvetaträning
Fredag 25/8
Världscup, medel
Lördag 26/8
Sundbybergs IK
Världscup, Stafett
Söndag 27/8
Waxholms OK
Världscup, sprint
Måndag 28/8
Tisdag 29/8
OL Teknik
Onsdag 30/8
Teknik
Torsdag 31/8
18:00 Tvetaträning
Fredag 01/9
DM, natt, Södermanland
Lördag 02/9
Söndag 03/9
DM, lång, Södermanland
Månadsprogram

Snabblänkar

EventorBanner136x32 3

Årsprogram som PDF-fil
kalender2016 140

Senaste kartorna

Ivar Lundanes
NM Ultralang, 2017-08-21
Kent Ohlsson
Hemfosadubbeln Medel, 2017-08-20
Kent Ohlsson
Hemfosadubbeln Lång, 2017-08-19
Erik Wigle
Linje och O-intervaller, 2017-08-18
Ivar Lundanes
Lang O, 2017-08-17
Erik Wigle
Momentbana Lerhaga, 2017-08-17


Instruktioner

Ansvariga för helgserveringen i Tveta 2017

DatumNamnTelefonMail
2017-01-06Monica Lindquist Möller
Sten Möller
Håkan Sjögren
Kalle o Birgitta Rickman
Inger Agnäs 08-55064370
0703662317
0706255691
+46707680256
monica.lindkvist.moller@gmail.com
sgmmalmby@gmail.com
sjogren.hakan@telia.com
2017-01-07
Jonnie Walker damerna
Birgitta Engman m fl


2017-01-08Annamari Sjöblom
Mikael Sjöblom
Olof Smitt
Sofia Smitt
Maria Kleijn
0707617710

0761338017
0703510445
0704032804
annamari.sjoblom@telia.com
m-sjoblom@telia.com
olof.smitt@gmail.com
sofia.smitt@hotmail.com
kleijnma@gmail.com
2017-01-14Anna Eva Maria Berggren
Gunnar Berggren
Leif Bergman
Margareta Lundh
0702253873
0702253861

0707973384
bengt.berggren2@comhem.se
bengt.berggren2@comhem.se
leif.bergman@icloud.com
margareta.lundh@telia.com
2017-01-15Boel Rystedt
Anders Lillstrand
Barbro o Staffan Holmberg
0739986322
+46706038548
boel.rystedt@gmail.com
anders@planetmarketing.se
2017-01-21
Jonnie Walker damerna
Eva Pedersen Wallin m fl


2017-01-22Christina Bergström
Kerstin Frenckner
Lars Mårsell
Kajsa Borg
Börje Borg
Klas Flodqvist
Mia Flodqvist
0702988906

0706962960
+46707736270

0739873014
0707909519
christina.bergstrom@telia.com
kfrenck@kth.se
lars.marsell@gmail.com
kajbor@c-sam.nu
kajbor@c-sam.nu
klas@flodqvist.se
mia@flodqvist.se
2017-01-28Barbro Ahlsén
Tore Eklund
Liz Brennan
Jan Forsell
070714 45 21
0736637638

0702645433
ahlsen.barbro@gmail.com
tore.eklund@telia.com
brennans@telia.com
j.forsell@bredband.net
2017-01-29Åsa Månsson
Per-Göran Månsson
Tomas Gauffin
Susanne Gustafsson
Daniel Bringby

0709154760
+46701766115
+46708327339
0702670660

per-goran.mansson@astrazeneca.com
tomasgauffin@coolbox.se
susanne.hugo@telia.com
daniel.bringby@telia.com
2017-02-04Daniel Bringby
Anna Bringby
Mats Johansson
Svante Sandberg
Daniel Olsen
Per-Ole Olsen
Kent Nyberg
Tord Jansson
0702670660
+46705794973
0709154052
+46706654856
0735331817
0706860765
+46704900969
0706257033
daniel.bringby@telia.com
anna.bringby@telia.com
0855034114@bredband.net
sandbergsvante@gmail.com
d.olsen@bredband.net
po.olsen@telia.com
nyberg.kent56@gmail.com
tord.jansson@infranord.se
2017-02-05Sven-Anders Melin
Anne-Marie Wigle
Jan Svensson
Ing-marie Svensson
Magnus Grahn
Lotta Grahn
Robert Jansson
Mariana Jansson
0707709522
0703683986
0702469185
0706800310
0735896200
0704386764
0704927144

sven-anders.melin@scania.com
Annemarie.wigle@gmail.com
jansve57@gmail.com
hudterapeuten@gmail.com
magnusgrahn1@hotmail.com
lottagrahn1@hotmail.com
k.robert.jansson@gmail.com

2017-02-11Anna Löfgren
Henrik Löfgren
Johan Strind
Linda Strind
Kjell Ehn
Eva Ehn
0701710864
0701150141
0707963875
0727135082
+46703183552

Annalofgren@home.se
henriklofgren203@gmail.com
johan.strind@hm.com
linda.strind@gmail.com
kjell.ehn@bredband.net
eva.ehn@bredband.net
2017-02-12Helena Hede
Sara Hede
Susanna Karlsson
Annelie Moldin
Martin Moldin

0707605460
0736941421
0704121962
0709278783
0709154367

helenahede@gmail.com
sara.20.hede@gmail.com
susannakarlsson79@yahoo.se
annelie@moldin.com
martin@moldin.com

2017-02-18Marianne Pettersson
Eva Karlsson
Mats Andersson
Fam Backman, 0734088877
jenny.backman@sodertalje.se
0703892890
0707686464
0702395166
eva.marianne.pettersson@gmail.com
eva.a-k@telia.com
mats.c.andersson@scania.com
2017-02-19Moni Winsnes
Johan Winsnes
Susanne Stål
Martin Stål
Jeanette Enckell
Kari Enckell
Monica Lindquist Möller
Sten Möller
Kerstin Lindh Adcock, 0855171242
fam Irene Lundblad, 0702599456
0707689101
0739731261
0701495466
0703580673
0709722945
0706337615
0703662317
0706255691
m.winsnes@yahoo.se
johan.winsnes@gmail.com
susanne.stal@gmail.com
martin.stal@gmail.com
j.enckell@hotmail.com
kari.enckell@hotmail.com
monica.lindkvist.moller@gmail.com
sgmmalmby@gmail.com
2017-02-25Karin Almström
Arne Almström
Svea Johansson
Erik Johansson
Jo Stevenson
Johan R Johander
Kristina Johander
0706963705
0702020441
0705381551
0706582508
0730531691
+46707143165
0702035086
k_almstrom1@hotmail.com
arne.g.almstrom@telia.com
to.svea.j@gmail.com
to.erik.j@gmail.com
joanne.sweden@gmail.com
johan.johander@live.se
kristina.johander@live.se
2017-02-26Marianne Heldt
Sofia Heldt
Pia Nykvist
Anna Franksson
Bengt-Arne Franksson
Marlene Ness
Ragnhild Borg

0736728002

0768853395
0766319997
0700862290
marianne.heldt@bredband.net
sofia.heldt@bredband.net
pia.nykvist@seb.se
anna.franksson@gmail.com
bengtarne.franksson@gmail.com
marlene.ness71@gmail.com
2017-03-04Marie Undeland
Sven Undeland
Per Molin
Stig Thorsson
Håkan Kleijn
0768814900
0703637076
0709580440
0735767411
0702779812
marie.undeland@glocalnet.net
sven.undeland@hem.utfors.se
permolin1954@yahoo.se
stig.kerstin4548@gmail.com
hakan.kleijn@gmail.com
2017-03-05Anette Koskinen
Bert Koskinen
Björn Sveréus
Mats Hellstadius
Roland Kusgård
Erik Påledal
Annika Påledal
0703042274

0705539300

0706021345
0704580030
0703600821
anette@sno.nu
bert.koskinen@telia.com
Bjorns@live.se
mats.hellstadius@outlook.com
kusgard@c-sam.nu
erik@paledal.se
annika@paledal.se
2017-03-11Camilla Pettersson
fam Malin Frylmark
fam Maria N
0739850243
camilla.pettersson@scania.com
2017-03-12Ingela Liwell
Mats Liwell
Lars Bygdén
Annika Bygdén
Joakim Eriksson
Gustav Hedin
Lena Hedin
0725602319

+46707989103
+46707592997
+46709513159
0760309236
0704756567
iliwell73@gmail.com
mats.liwell@gmail.com
lars@bygden.nu
annika.bygden@huddinge.se
joakim-ulrika@telia.com
gustav.hedin@scania.com
lenachedin@hotmail.com
2017-03-18Lars-Gunnar Andén
Christer Andén
Per Bernersson
Tomas Norlén
Henry Kvael
Kerstin Kvael
0736168867
0705570145
0730715472
0761316078
0706293111
0705618181
lars-gunnar.anden@hotmail.com
christer.anden@outlook.com
per.bernerson@bredband.net
tomas.norlen@gmail.se
henry.kvael@hemiheating.se
henry.kvael@hemiheating.se
2017-03-19Liv Willamo
Gunnar Eriksson
EvaLena Ericson
Bengt Mattiasson
Martin Lampinen
Lovisa Westbom
fam Roos, 0703766518,
bitte.roos@bredband2.com
0760822630
0700811002
0703291896
0705820646
0736504844

livwillamo@msn.com
gunnar.eriksson@Scania.com
evalena_ericson@hotmail.com
bengt_mattiasson@hotmail.com
lampinen.westbom@c-sam.nu
lampinen.westbom@c-sam.nu

Reserver Tore Eklund
Anna Ek
Rolf o Kristina Skoglund
Tomas Fagerstedt
Anders Axelsson
Karin Israelsson
Niklas Larsson
Emma Isaksson
fam Rydberg
fam Magdalena Sundberg
fam Thernström
fam Rotticci
fam Welin-Berger
fam Eliasson
0736637638
0704338365
0702219221
0709952670
0702623090
0739235486
0709507262
0738343816
0705378144
0855031247
0706244053
0702479210
0762298190
tore.eklund@telia.com 
anna_ek@telia.com 
skoglund.rolf@telia.com 
tomas_hakansson@hotmail.com 
anders.axelsson321@gmail.com 
karin.israelsson@icloud.com 
niklas.larsson@wistrand.se 
ema_isaksson@astrazeneca.com 
mats.rydberg@unaportar.se 
magdalena69@telia.com 
solrickard@glocalnet.se     
didier0621@gmail.com 
jwb@home.se 
kalle@e3d.se 
ej 4/2 och ej efter 4/3


 


Instruktion för helgserveringen i Klubbstugan Tveta 

Serveringen kommer att vara öppen under helgerna på vintern även om det inte finns skidspår eller skridskois.

Öppettider:
Omklädningsrummen 10-15
Serveringen 11-15

Förberedelser

Nummer 1 på dagens datum är huvudansvarig för serveringen och tar kontakt med övriga och kommer överens med dem om vem som gör inköp och om arbetsfördelning.

Nycklar

Kom överens med Anette på  kansliet om när och hur du hämtar nycklarna.

Kontakta henne på tel: 550 984 70. Kansliets öppettider.

Ring helst i början på veckan, så att du säkert får tag i henne.

Handla

Följande basvaror ska finnas i Klubbtstugan:
Kaffe, te, O´boy, saft, bitsocker, våffelmix,
I kylen finns Bregott/även laktosfri sådan, flytande margarin till våfflorna, ost, rödbetssallad, ägg, ansjovis, sylt, grädde/även laktosfri sådan o spraygrädde, ev köttbullar och varmkorv
I frysen finns bullar, kakor, varmkorv och korvbröd, köttbullar och bröd
I frys finns också glutenfritt bröd och även laktosfria bullar att erbjuda

Följande färskvaror köps in av Helgansvarig:
Mjölk, köp även 1 l laktosfri, bröd till smörgåsarna, sallad, gurka tomat /paprika, ev grädde,
Finns trol mera bröd i frysen att ta till om det behövs
Hur mycket som behöver köpas beror mycket på vädret. En fin vinterdag med spår och skridskois kan det vara ca 100 besökare!

Att göra under serveringsdagen

Förberedelser

  1. Ansvarig bör vara i Tveta kl 9.30. Lås upp Klubbstugan. Nyckel finns i röret utanför kansliet.
    Kontakta Anette på kansliet i god tid för att få koden till röret 0855098470. Tider: se hemsidan
  2. Sätt ut och tänd marschall vid skylten i vägkorset ner till Klubbstugan och en vid hörnet utanför Klubbstugan. Marschaller finns i första lådan närmast dörren in till köket, innanför ytterdörren och i städförrådet- översta hyllan, tändstickor/gaständare finns i översta lådan i nästa lådrad. Hållare till marschallerna står på översta hyllan i hallen innanför ytterdörren. Sätt också ut ”gatuprataren”.
  3. Sätt på dam- och herrbastun enligt anvisningar som finns vid panelen i städutrymmet på nedervåningen
    Kom ihåg att sätta på bastun igen efter ca 3 h - den är inställd på 3 h. Stäng dörrarna till basturna i omklädningsrummen. Töm papperskorgar i hallen, omklädningsrummen och på toaletterna. Påsar finns i städutrymmet. Fyll ev på mer toapapper och kontrollera att toaletterna är fräscha.
  4. Ta fram bröd, korvbröd, bullar och ev kakor ur frysarna, ev också korv och köttbullar.
  5. Sätt på kaffe. Häll kaffet på termos, gärna två. Alternativt ställer du glaskannan på värmeplattan vid serveringsdisken, kom i så fall ihåg att sätta på värmen under glaskannan. Sätt helst bara på en glasbehållare åt gången och byt till ny när det behövs mer kaffe. Koka tevatten och häll på termos. Häll mjölk i liten termos, märkt : Mjölk. Laktosfri mjölk tas fram ur kylen om någon frågar efter det.
  6. Sätt på varmvatten i kastrull för att värma korv, lägg gärna i lite lök och några kryddpepparkorn, finns i lådan med kryddor/saft. Koka 10 ägg i ca 8-9 min (hårdkokta)
  7. Gör i ordning våffelsmet enligt anvisningar på burken med våffelmix eller paketet med våffelmix som står på översta hyllan i hörnan. Vispa grädde/använd spraygrädde.
  8. Skölj och skär grönsaker.
  9. Bred smörgåsar, ställ gärna några färdiga i kylen på tallrik/bricka, bra att ha färdiga när många gäster kommer på en gång. Täck smörgåsarna med plastfolie.
    • Gör alltid äggsmörgås: sallad, ett helt skivat ägg och några bitar ansjovis och ev ngn grönsak.
    • Gör alltid köttbullsmörgås: sallad, 5 köttbullar som du delar, rödbetssallad, smörgåsgurka och någon grönsak
    • Gör alltid ostsmörgås: sallad, ost och någon grönsak
  10. Plocka fram och ställ i ordning för serveringen som du vill ha det, tänk praktiskt!
    Skylta med dricka och Festis, de sorter vi har. Ta fram det som kunden beställer ur kylen i hörnan.
  11. Kom överens om arbetsfördelningen i köket. Bra om en person sköter betalningen, hygieniskt!
    Ibland har den som tar betalt, suttit vid bordet närmast serveringsbordet och haft prislistan till hands och skött betalningen. Det blir mindre trångt i serveringsluckan och har fungerat bra, värt att pröva!
  12. Tänd värmeljus på borden - och kanske en brasa i öppna spisen?
  13. Är det mycket folk kan det vara bra att lämna ut nummerlappar till dem som beställt våfflor eller
    mackor som inte finns färdiga. Det är då lättare att hålla reda på vad som ska ”tillverkas” och vem som ska ha det. Det finns nummerlappar i översta lådan i mellanraden. Ge den ena halvan till kunden och på den andra halvan kan du anteckna vad som beställts och behåller i köket.
  14. Det finns papperstallrikar att använda i nedersta lådan i mittenraden- om det är väldigt många gäster kan det vara bra att ta till.

Under serveringen

  1. Försök att hinna med att ”hålla snyggt” både på serveringsbordet och i köket.
  2. Håll våffeljärnet varmt, för det är många som vill ha.
  3. Fyll på vartefter de olika varorna tar slut.
  4. Använd diskmaskinen om du vill, kör korta programmet, glas, tar ca 30 min. Om det är många gäster, använd papperstallrikar, finns i nedersta lådan i mittenraden.

Avslutning

  1. Bröd som blivit över på lördagen kan sparas till söndagen - meddela ansvarig för söndagen. Bröd som blivit över på söndagen kan läggas i frysen, om det finns plats, spara annars till torsdagens fika i kylen - meddela torsdagsfikavärdarna.
  2. VIKTIGT - När du lägger in livsmedel i kylen/frysen: lägg det först i en plastpåse, förslut och märk påsen med dagens datum, datum för förpackningens öppnande samt bäst-före-datum enligt förpackningens etikett. Etiketter och pennor finns i översta lådan i mellersta raden.
  3. Diska. Du kan handdiska eller använda diskmaskinen. Det finns ett program som tar 35 min – syns på displayen. Gå inte hem innan diskmaskinen gått klart, displayen visar då 0. Töm diskmaskinen och plocka in disken. Annars måste nästa person som ska jobba göra det!
  4. Torka av bänkskivor och spis.
  5. Torka av borden i salen
  6. Torka av golvet i köket, städgrejorna finns i städrummet på nedervåningen. Häng upp moppen att torka i utrymmet där du tog den.
  7. På lördagen: sopa av golven uppe och nere, sätt inte upp stolarna på borden.
  8. På söndagen: sätt upp stolarna på borden i salen, golven städas av Jarkko och hans gäng.
  9. Töm papperskorgar/soppåsar överallt, både uppe och nere, sätt i nya plastpåsar (finns i städrummet). Soporna lämnas på baksidan av containern vid garaget.
  10. Städa toaletterna och se till att de är fräscha, fyll ev på med toapapper och Torky och tvål.
  11. Stäng av dam- och herrbastu.
  12. Kontrollera att alla fönster är stängda.
  13. Lås.
  14. Lägg tillbaka nyckeln i röret utanför kansliet.
  15. Kontakta nästa person på helgserveringslistan/torsdagsvärdslistan och rapportera vad som eventuellt lämnats kvar /vad som behöver kompletteras mm.
  16. Rapportera också om din dag till Monica LM via mail, detta för att lättare kunna planera kommande inköp mm

Pengar

Växelkassa - kontakta Monica eller Anette för att få veta vad som gäller med växelkassan.

Gäster kan betala kontant eller med Swish. Betalning till Swish görs till nr 1231730332. Numret står också på anslag i köket; be kunden skriva ”Helgservering” SNO.

Om det inte fungerar - det kan vara dålig mottagning - kan du använda fakturaunderlag. Det finns färdigskrivna fakturor i pärmen i tidskriftshållaren på bänken. Fyll i belopp och ge gästen ett ex. På kopian fyller du i gästens namn och telnr samt belopp, kopian lämnar du i köket till Anette. Gäster kan inte betala med kort.

Sätt in överskottet på bg 812-2012. Som avsändare anger du SNO Helgservering. Skriv också datum och ditt namn. Skulle det finnas så lite pengar i kassan att det inte räcker, lämnar du in kvitto på det du handlat och ersättningsanspråk till Anette på kansliet, så skickar hon sen pengar till det konto som du har uppgivit.

Gör en anteckning i kalendern på kylskåpet om ca antal besökare och av öveskott.


Vid frågor kontakta kansliet 08- 550 984 70, kansliets öppettider. Eller ring Monica Lindkvist Möller tel: 070- 366 23 17 eller Marianne Heldt 08-55067712
Tack för att du ställer upp!   /Tvetakommittén


 


Hygieninstruktioner vid serveringen i Tveta

Vi vädjar till dig som sköter serveringen i Tveta att tänka på följande råd.

  • Väska o personliga grejor od kan hängas på krokar i utrymmet innanför kylskåpet. Inga kläder hängs i köksutrymmet!
  • Använd förkläde, märkt SNO, finns i låda märkt ”förkläden” ovanpå lilla kylen i samma utrymme. Det är lätt att se vem som är ”personal”. Du håller dina egna kläder rena
  • Tvätta händerna noga och ofta.
  • Torka med hushållspapper/Torky.
  • Använd handsprit.
  • Använd handdukar enbart till disk od
  • Använd plasthandskar om du har sår på händerna, finns i en av lådorna/plastbacken märkt Helgserveringen.
  • Låt inte kylvaror stå framme för länge. Till helgserveringen kan du gärna göra smörgåsar och ställa i kylen, så at det är lätt att bara plocka fram.
  • Använd helst färgmärkta skärbrädor: vit till bröd, röd till kött/pålägg, grön till grönsaker, blå till fisk.
  • Det är bra om den som säljer och tar betalt inte håller på med mathanteringen.
  • Ha bänken mellan diskho och spis ren från mathantering.
  • Ev smutstvätt (förkläden och handdukar) läggs i en plastpåse och hängs på en av krokarna utanför köket.
  • Spara originalförpackningarna till ost, leverpastej, skinka od så att man kan se bäst-före-datum.
  • När du lägger in livsmedel i kylen/frysen: lägg det först i en plastpåse, förslut och märk påsen med dagens datum, datum för förpackningens öppnande samt bäst-före-datum enligt förpackningens etikett. Etiketter och pennor finns i översta lådan i mellersta raden.

Låter det krångligt? Läs igen – egentligen är det inte så dumt, lättare att hålla kollen! Tack för hjälpen