Veckoprogram

Måndag 19/8
Tisdag 20/8
18:00 Teknikträning
Onsdag 21/8
17:00 Städkväll i Tveta
18:30 Teamsprint
Torsdag 22/8
18:00 Nybörjarkurs, ungdomsträning
18:00 Tvetaträning - soppakväll
Fredag 23/8
MTBO, SM-sprint
Lördag 24/8
Åvingedubbeln, långdistans
MTBO, SM-lång
Söndag 25/8
DM sprint
Åvingdubbeln, medeldistans
MTBO, SM-medel
Måndag 26/8
19:00 Styrelsemöte
Tisdag 27/8
18:00 Teknikträning
Onsdag 28/8
Torsdag 29/8
18:00 Nybörjarkurs, ungdomsträning
18:00 Tvetaträning - soppakväll
Fredag 30/8
Lördag 31/8
DM medel
Söndag 01/9
DM lång
Månadsprogram

Snabblänkar

EventorBanner136x32 3

Årsprogram som PDF-fil
kalender2016 140

Senaste kartorna

Martin Jansson
WBOC 2019 - Sprint, 2019-08-04
Martin Jansson
WBOC 2019 - Classic Fri OL del 2, 2019-08-03
Martin Jansson
WBOC 2019 - Classic Fri OL del 1, 2019-08-03
Martin Jansson
BWOC 2019 - Punkt OL, 2019-08-03
Kent Ohlsson
Norrköpingsetappen, O-Ringen Etapp 5, 2019-07-28
Martin Jansson
O-ringen E5, 2019-07-28


Lag 2         Hasse Johansson             0705502805              hasse.johansson55@gmail.com

                    Annelie Moldin                 0702978783?

Sträcka

Antal löpare

Rätt att delta

Svårig-het

Ban-längd

Starttid,

täten

Gaffling

Löpare

1

1

damer

blå

5,9

9:00

ja

Nettan E

2

1

alla

blå

7,9

9.36

ja

Christoffer A

3

4

Ej H17-39

röd

4,6

10.17

ja

Per B, Christina B, Malena A, Peter E

4

4

ej D19-39,

    H15-54

vit

3,1

10.46

ja

Frode S, Axel R, Mildred P, Helena H

5

4

alla

blå

6,6

11.02

ja

Daniel T, Joakim E, Urban L, Lennart B

6

4

damer

röd

4,5

11.37

ja

Linda S, Moni W, EvaLena E, Kricko J

7

4

alla

röd

5,5

12.02

ja

Staffan H, Bengt Arne F, Stefan P, Gunnar E

23

1

Ej D19-34.

    H15-49

orange

4,1

12.32

nej

Hasse J

24

1

damer

blå

5,3

12.56

nej

Annika B

25

1

alla

blå

9.0

13.27

nej

Mats L

                                            

                                             Sista sträckan förkortat till 6,1 vid omstarten (16:00)

Lag 3         Anna Ek                           0704338365           anna_ek@telia.com   

                   Mats Johansson               0709154052

Sträcka

Antal löpare

Rätt att delta

Svårig-het

Ban-längd

Starttid,

täten

Gaffling

Löpare

1

1

damer

blå

5,9

9:00

ja

Sofie O

2

1

alla

blå

7,9

9.36

ja

Henrik W

3

4

Ej H17-39

röd

4,6

10.17

ja

Vuk R, Jan B, Marlene B, Tomas G

4

4

ej D19-39,

    H15-54

vit

3,1

10.46

ja

Vidar M, Lisa E, Lisa H, Alexander A

5

4

alla

blå

6,6

11.02

ja

Daniel C, Jonas B, Martin B,  Magnus G

6

4

damer

röd

4,5

11.37

ja

Susanne S, Boel R, Anna E, Sara H

7

4

alla

röd

5,5

12.02

ja

Svante S, Tore E, Martin M, Mats J

23

1

Ej D19-34.

    H15-49

orange

4,1

12.32

nej

Per M

24

1

damer

blå

5,3

12.56

nej

Marianne P

25

1

alla

blå

9,0

13.27

nej

Håkan K

                                        

                                         Sista sträckan förkortat till 6,1 vid omstarten (16:00)

Lag 4         Ammi Sjöblom                   0707617710     annamari.sjoblom@telia.com

                    P-G Månsson                      0709154760        

Sträcka

Antal löpare

Rätt att delta

Svårig-het

Ban-längd

Starttid,

täten

Gaffling

Löpare

1

1

damer

blå

5,9

9:00

ja

Kristin W

2

1

alla

blå

7,9

9.36

ja

Tomas F

3

4

Ej H17-39

röd

4,6

10.17

ja

 Anna B, Johan S, Bert K, Klas F

4

4

ej D19-39,

    H15-54

vit

3,1

10.46

ja

Sebastian R, Alma G, Alexandra S, Lovisa B

5

4

alla

blå

6,6

11.02

ja

Viktor L, Olle S, Anders L, Martin L

6

4

damer

röd

4,5

11.37

ja

Ammi S, Lotta G, Anne-Marie W, Anna F

7

4

alla

röd

5,5

12.02

ja

Christer S, Lars-Gunnar A, Henrik L, Mats H

23

1

Ej D19-34.

    H15-49

orange

4,1

12.32

nej

Stina B

24

1

damer

blå

5,3

12.56

nej

Katta B

25

1

alla

blå

9,0

13.27

nej

Lars B

                                      

                                      Sista sträckan förkortat till 6,1 vid omstarten (16:00)